Květen 2012

zatím neoficiální záznam..,

24. května 2012 v 2:33 | Václav Procházka
(zdroj: http://www.stopletistivodochody.cz/index.php/diskuse/; primární zdroj neznámý)
Záznam z rozhovoru mezi Romanem Janouškem (pražský lobbista ODS - viz dokončený SPIS
Pavel.B, spolumajitel BigBoard) , Miroslavem Janstou ( pražský lobbista ČSSD) a Richardem
Fuxou (spolmajitel a statutární orgán bilboardové společnosti BigBoard):
Uskutečněno v hotelu Hilton v Praze, březen 2012, několik dní před havárií lobbisty Janouška
pozn. VP: rozhovor se odehrál poté, co Senát předložil návrh na zmírnění zákona omezujícího billboardy Poslanecké sněmovně
Janoušek: zdar a sláva neúplatnému senátu
Fuxa: Romeši, ty jsi fakt čaroděj
Janoušek: já ne, to moje škvára čaruje
Jansta: a pak že koalice ČSSD a ODS je mrtvá
Fuxa: chlapi, jste kouzelníci, ale kolik mě to bude stát
Jansta: já to mám na rozdíl od Romeše jednoduchý, pro Karlíka Korytáře a jeho kluky ze senátu jeden a čtvrt milionu, ale je potřeba připravit 2,5 milionu pro Pepíka Smýkala a jeho parlamentní bandu, peníze budou u mě v trezoru a až to odsouhlasí, jak mají, tak jim je pak vyplatíme
Janoušek: to máš Mirku jako u notáře, ale ty seš vlastně kolega právník, to víš doktor jako doktor. Já to mám složitější počítání, Hillary Vrecionová chce pro sebe a svůj týmeček dvojku (rozuměj ve vekslácké hantýrce 2 miliony Kč) a parlamentní divize mojí firmy Boris, Pavka a spol. čtyry mega.
Jansta: dáme něco Paroubkovi?
Janoušek: na toho sere bílý tesák a netlač ho sem Mirku furt, to je potřetí, co pro něj chceš love pro toho Řeka z Ithaky, mě už to nebaví, Haška toho samozřejmě vytopit musíme, ale péčko je nám na nic, ale musíme nasypat tomu nenažranýmu Drobilovi, jinak do toho hodí vidle.
Jansta: ale přece Drobil má slíbeno několik stovek billbordů do kampaně tak byl informovanej i Ivoš Ritigů a souhlasil s tím, že jim to kampaň hodně zlevní.
Fuxa: ten Drobil s Ritigem jsou neuvěřitelně nenažraný hovada, nikdy nezapomenu jak jsem Ritigovi k Prašný bráně nes 5 milionů v hotovosti a on se mi vysmál, proč mu nesu drobný na kafe. Hlavně ale v rozpočtu nesmíme zapomenout na Markovou ze Solutionu, která chce za svoje parlamentní sexuální služby milion čtyřista tisíc. Jen abych se s těma všema darmošlapama politickejma vůbec dopočítal.
Janoušek: neříkej vždyť ti Richarde taky ale snad přispějou i další ne?
Fuxa: přiloží taky AVK, dali už milion a minimálně další doloží, ale především seženou špínu na toho zoufalce Laudáta když dělal v obecňáku ředitele a ještě na toho druhýho poslance, jméno už si nepamatuju, co nám dělal ty problémy. Ale aby to nedopadlo jak na pražský radnici, kde si Svoboda přes Hanče řekne o dva miliony a ta Pecičova srbská dcerka Udženija o milion a bezpohlavní topácký komici Hudeček, Richtr a Tůma taky milionek za držhubný a pak to podrazej. To jsou ale strašlivý křiváci, až je mi z nich na zvracení.
Janoušek: to víš, ty maj speciální školení od rezavýho Hávy, kterej je český otec myšlenky, nejdřív to zkasíruj a pak to polož
Jansta: na Hávovi je nejlegračnější jak každýmu vyhrožuje finančně analytickým útvarem a sám by se ho měl bát nejvíc s těma svejma lichtenštejnskejma firmičkama. Teď mi zrovna Láďa Johanes vyprávěl jak strašlivě Háva kasíruje Beneše v Čezu. A jak si poradíme s těma poslancema co už minule v parlamentu s nima byly ty problémy?
Janoušek: Vždyť ten seznam máš, sepisovali jsme ho minule. Tady všichni furt melou jak to s Ivošem Ritigů kasírujem, ale rezavej Háva to vykošťuje brutálně o řád vejš, nic nedělá, přijede ze Švýcar a jen chodí a vybírá to jak mafiáni v Bronxu, je mi toho Beneše až trochu líto, Roman to psychicky nevydržel dávat každej měsíc takovýhle rakety protože Háva ČEZ pojal jako kosmickej výzkum. Divím, že už za ty vybraný prachy Omnipol nevypustil pár raket do kosmu.
Fuxa: jasně, to zařídíme, euroavk zprodukuje tu špínu na potížisty, vždyť Marková už jim dodávala nějaké kompro na největší kverulanty, ale nejvíc můžeme věřit mediální kampani Mirka Soukupa, vždy už si na to nakoupil i časopisy a je strašně hladovej
Janoušek: Michal Voráček je taky nachystanej, ještě mám v záloze dva hlasy z véček a jednoho
odpadlíka
Jansta: já mám taky v záloze čtyři komunisty, ale Voráček je žvanil, tady bych se určitě spoleh na
Míru Soukupa, ten když ty poslanecký parazity poleje kýblem špíny, tak už to ze sebe nikdy nesundaj
Janoušek: a kdo by si tak ještě potřeboval přihrábnout?
Jansta: já myslím, že ta zoufalka Pík z vévéček, v novinách psali, že v tom daňovým přiznání uvedla, že má našporováno jen 5 milionů, vždyťje to bída a utrpení
Janoušek: jo tak to je tragédka, ta má doma toho Asiata s malým dráždidýlkem, ale pozor, ta je úplně blbá, a víte co se chlapi říká, že hroby se nemaj votvírat
Fuxa: jo to si taky myslím, to je děsný strašidlo.
Janoušek: tak kluci domluveno, já musím běžet

Celostátní program na jednu stranu A4 !

22. května 2012 v 0:49 | Václav Procházka

Návrh celostátního politického programu (Václav Procházka, inspirováno texty zakladatelů Holešovské výzvy; doplněno podle Libora Tomíčka)


I. Demokracie fungující nejen formálně, ale i ve skutečnosti

Dnešní systém je navzdory všem frázím jen pseudodemokracií. Reálnou moc (minimálně to platí na úrovni celostátní politiky) mají pouze ti, kdo si mohou koupit pozice na kandidátkách, zaplatit kampaň, někdy dokonce i opoziční poslance, vyšetřovatele nebo soudy. Obrovskou moc mají také média, která navíc nenesou skoro žádnou odpovědnost. Podmínkou funkční demokracie je proto dobrý přístup k informacím, aby se voliči mohli rozhodovat odpovědně. Proto je třeba provést dva základní kroky:

1. Zvýšení odpovědnosti politiků (včetně hmotné odpovědnosti) za svá rozhodnutí, zavedení přiměřené možnosti odvolat zastupitele voliči. Přesný systém voleb do všech typů zastupitelstev, včetně záležitostí odvolatelnosti politiků, jejich hmotné odpovědnosti, majetkových přiznání apod., bude schválen v referendu. Vyzýváme odborníky, aby se zapojili do zpracování návrhů systému a podrobností referenda. Výsledky referenda o volebním systému nelze zrušit jinak (ani ÚS) než schválením jiného systému v referendu.

2. Uzákonění přímé volby členů Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Dále požadujeme, aby ČT byla povinna věnovat přiměřenou diskusi peticím, které podepíše přes 10 000 občanů. Důležité jsou také ústavní záruky možnosti svobodného, technicky i finančně dostupného získávání a šíření informací na internetu bez zásahů na politickou objednávku; na dodržování bude dohlížet přímo volená komise.


II. Posílení nezávislosti (zejména na zahraničí a nadnárodních finančních strukturách)

1. Co nejrychlejší sestavení vyrovnaného státního rozpočtu (s možným deficitem pouze v případě velmi vážných mimořádných událostí) a snižování státního dluhu.

2. Snižování závislosti na dovážených surovinách, hlavně ropě. Stát musí zajistit dostupnost základních služeb (voda, teplo, elektřina) za přiměřené ceny a zabránit spekulacím s nimi.

3. Posilování potravinové soběstačnosti tak, aby v případě zhoršení dodávek bylo ihned možné zajistit 100% soběstačnost (a to i v případě současného zvýšení cen energie aj.).

4. Za úvahu stojí obnovení všeobecné branné povinnosti aspoň v symbolickém rozsahu (psychologický význam - disciplína, spoléhat na sebe a ne na někoho jiného).

5. Obtížnější podmínky pro vyvádění aktiv do zahraničí a pro firmy registrované v daňových rájích, zabránění převodu nemovitostí zahraničním vlastníkům.

6. Aktivnější a samostatnější politika ČR v EU i NATO, včetně využívání práva veta. Je třeba dát najevo, že možnost vystoupení z obou organizací je naprosto reálná, pokud bude arogantní politika jejich hlavních představitelů pokračovat. Odmítáme však naprosto nekonstruktivní kritiku EU ve stylu V. Klause, posílení spolupráce v Evropě (včetně Ruska) je důležité.


III. Spravedlnost a právo (ne v historii, ale teď)

Při vyšetřování starých kauz upřednostnit ty případy, kde mohou pachatelé dále škodit a kde je možnost škody aspoň částečně napravit. Tedy hlavně neprůhlednou privatizaci a rozkrádání národního majetku od roku 1989. Aspoň pro vysoké představitele státní správy, policie, justice i státních podniků (včetně těch do r. 1989, kteří předávali moc novým "elitám") zavést povinná majetková přiznání s možností zabavit velký majetek pochybného původu. Naopak restituce řešící události kolem r. 1948 musí skončit, minulost není černobílá a konfiskace staré přes 60 let patří již do historie (stejně jako II. světová válka nebo odsun sudetských Němců).

Obchod s čímkoliv, lichva a vydírání na základě tržního fundamentalismu nesmí být legalizovány. Jde zejména o systém zdravotnictví, jehož cílem v současné podobě není zdraví obyvatel, ale na prvním místě je zisk. Dále nesmyslné pravomoci exekutorů nebo tendence přeměnit vysokoškolský diplom na zboží, za které je třeba především zaplatit.

Spravedlivý důchodový systém: zastavit přípravu důchodové "reformy" odůvodňované nepravdivou propagandou o vývoji důchodového účtu (skutečná podstata problému je rozkrádání prostředků určených na důchody, kterých se až do r. 2008 vybralo každý rok více, než bylo vyplaceno).

Spravedlivý sociální systém: zabránit zneužívání sociálního systému a jakékoliv "pozitivní" diskriminaci menšin. Více individuální přístup, zjednodušení podmínek pro přivýdělek.